Νέα

Ανακοίνωση σχετικά με τα εκπαιδευτικά προγράμματα και τις επισκέψεις στο ΕΙΜ κατά τη σχολικά πεείοδο 2021-2022
Προϋποθέσεις πρόσβασης στο ΕΙΜ σύμφωνα με τα νέα μέτρα που θα είναι σε ισχύ το διάστημα 13 Σεπτεμβρίου 2021 - 31 Μαρτίου 2022.
Τo Σάββατο 4 Σεπτεμβρίου 2021 εγκαινιάστηκε στη Δημοτική Αγορά της Ύδρας η έκθεση «Σε γνωρίζω από την Όψι: Πρόσωπα του 21».
Το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο συμμετέχει στη Δράση Εθνικής εμβέλειας «21» της Επιτροπής «Ελλάδα 2021».
Το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο Ελλάδος, το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος, η Εθνική βιβλιοθήκη της Γαλλίας (BNF) οργανώνουν διαγωνισμό δημιουργίας γαλλόφωνου κόμικ.
Το Εθνικό Ιστορικό Μουσείο παρουσιάζει την ψηφιακή ξενάγηση της επετειακής έκθεσης ΕΠΑΝΑCYΣΤΑΣΗ ‘21.
... οι Έλληνες, στο Ναύπλιο, γιόρτασαν με κάθε μεγαλοπρέπεια;
Σελίδα 1 από 7