Οι απαρχές της τυπογραφίας και η άνθηση των ελληνικών γραμμάτων κατά την Αναγέννηση

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018, ώρα 10:30. Ημερίδα στο πλαίσιο της έκθεσης "Θησαυροί της Βιβλιοθήκης της Ανδρίτσαινας. Ελληνικές εκδόσεις των αρχών της τυπογραφίας".

Την Ημερίδα διοργανώνουν η Ιστορική και Εθνολογική Εταιρεία της Ελλάδος, η Δημόσια Ιστορική Βιβλιοθήκη Ανδρίτσαινας και η Ελβετική Ένωση Φίλων της Βιβλιοθήκης Ανδρίτσαινας, στο πλαίσιο της έκθεσης "Θησαυροί της Βιβλιοθήκης της Ανδρίτσαινας. Ελληνικές εκδόσεις των αρχών της τυπογραφίας", που θα διαρκέσει έως τις 20 Δεκεμβρίου 2018.

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στην ελληνική και γαλλική γλώσσα και η συμμετοχή είναι ελεύθερη.

Για να δείτε το πρόγραμμα πατήστε τον σύνδεσμο:

Αρχεία